Podsumowanie 23. Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego

W tym roku Seminarium wróciło do drugiego wrześniowego czwartku i już po raz 23. wypełniło głowy Uczestników spawalniczymi treściami. Odnoszę wrażenie, że pod względem frekwencji zbliżamy się do sufitu. Audytorium Maximum spokojnie pomieściło 20 sponsorów i około 160 uczestników, wolnego miejsca nie zostało zbyt wiele.

Pogoda dopisała choć podczas drugiej odsłony spotkania koleżeńskiego, zrobiło się bardzo rześko. Mimo to wieczorna integracja spawalników Pomorza Zachodniego przebiegła sprawnie. Trzymamy kciuki za przyszłoroczną aurę.

Każda kolejna transmisja internetowa to okazja na odliczanie od covidowego lockdownu w 2020 roku. W tym roku mija 5 lat, a nam się jeszcze nie znudziło 🙂 Liczne pozytywne komentarze od Internautów utwierdzają nas w tym, że nawet dla kilkudziesięciu osób warto ją kontynuować. Oprócz udokumentowania seminaryjnych wydarzeń, jest ona okazją do przypomnienia sobie wystąpień prelegentów oraz ciekawych pogaduszek na stanowiskach wystawowych. Poniżej znajdziecie Państwo linki do poszczególnych wystąpień/wywiadów, a jeszcze niżej galerię zdjęć.

00:06:53 Powitanie
00:21:14 Badanie złączy spawanych stali kotłowych z zastosowaniem techniki kombinowanej PA-TOFT, Borys Bednarek, GIT Centrum Spawalnictwa
00:33:05 Redukcja emisji dymów oraz odprysków spawalniczych w spawaniu metodą MAG, Robert Lazik, ESAB Polska
01:02:01 Nowe technologie w uchwytach spawalniczych MIG/MAG MOST, Maciej Machowski, Rywal RHC
01:15:49 Systemy odciągu dymów spawalniczych ABICOR BINZEL- przykłady wdrożeń, Jacek Ignasiak, Abicor Binzel
02:02:00 Zasady certyfikowania personelu spawalniczego zgodnie z wymaganiami normy PN EN ISO 17024 , podlegające wymaganiom dyrektywy ciśnieniowej 2014/68/UE, Janusz Ziółkowski, PRS
02:19:07 Bezpieczne posługiwanie się gazami technicznymi, Arkadiusz Gniazdowski, Linde Gaz Polska
02:43:57 Automatyzacja i mechanizacja procesów spawalniczych MIG/MAG i TIG, Patryk Bydłowski, Fronius Polska
03:03:53 Refleksje młodego spawalnika z dwudziestopięcioletnim stażem, Olgierd Mackiewicz, SUT Szczecin
03:34:52 Wywiad na stanowisku firmy SUT Szczecin
03:41:23 Wywiad na stanowisku firmy Linde Gaz Polska
03:47:33 Wywiad na stanowisku firmy Fronius Polska
03:52:29 Wywiad na stanowisku firmy Weldteam
04:00:52 Wywiad na stanowisku firmy Abicor Binzel
04:06:48 Wywiad na stanowisku firmy Thermacut
04:09:45 Wywiad na stanowisku firmy ESAB Polska
04:20:36 Wywiad na stanowisku firmy Rywal RHC
04:26:36 Wywiad na stanowisku firmy PRS
05:03:47 Nowoczesne rozwiązania cięcia metali, Milan Lacko, Thermacut
05:19:27 Wykorzystanie bio penetrantów oraz produktów bio do badań magnetyczno-proszkowych w przemyśle stoczniowym, okrętowym oraz jądrowym, Grzegorz Richter, Weldteam
05:42:03 Możliwości analizy temperaturowej procesu spawania z wykorzystaniem symulacji MES, Przemysław Zmitrowicz, ZUT w Szczecinie
05:56:22 Rozstrzygnięcie konkursów i podsumowanie Seminarium

Sponsorzy 23. Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego

Opinie Uczestników

Prezentacje w tym roku były bardzo interesujące jak również to co pokazano na ekspozycjach wystawiających się firm. Gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i transmisję. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym miłym wydarzeniu, muszę skłonić Panu szacunek, ponieważ po każdej stronie była impreza bardzo dobrze przygotowana.
W przyszłym roku na pewno będziemy chcieli ponownie brać udział.

Dziękuję za świetnie zorganizowane seminarium. Będę za rok!

Było mi bardzo miło być częścią tak zacnego grona i możliwości udziału w 23. Szczecińskim Seminarium Spawalniczym. Dziękuję i do zobaczenia za rok.

Dziękuję raz jeszcze za zaproszenie i zapewniam, że był to bardzo owocnie spożytkowany czas – zarówno dla mnie, jak również pozostałych kolegów spawalników (co wiem z niejednej pierwszej ręki).